Özel Tasarım Konteyner

Tasarımları tamamen size ait olabileceği gibi üretim yapan firmalardan da tahsis edebileceğiniz konteyner tiplerine özel tasarım konteyner denir. Teknolojinin ilerlemesiyle her türlü ihtiyacınıza çözüm getiren bu konteyner çeşitleri, dünyaca ünlü sanatçılar, sporcular, hatta konteynerden ev inşa etmek isteyen herkes tarafından kullanılmaktadır.

Gibi çeşitleri olan özel üretim bu konteynerler kolaylıkla taşınabilir yapıya sahiplerdir. Eğer ucuz maliyetli kendi evinizi kendiniz çizmek ve yapılaştırmak istiyorsanız bunun en kolay yollarından biri özel tasarım konteyner yöntemidir. Çalıştığınız mimara çizdirerek ya da kendi yeteneklerinize güveniyorsanız çizdiğiniz şekilde üretilecek olan konteyneri satın alarak dilediğiniz yere nakil ettirebilirsiniz. Kısa sürede açılıp kapanma özelliği sayesinde çekicinin arkasına monte edilebilir ya da taşıma firmaları ile gidebilirsiniz.

Özel Tasarım Yük Konteyner

Şantiyelerin düzensiz ve çirkin bir görünüm almasını engellemekte ilk akla gelen özel tasarım konteyner, büyük alanlar ve ofisiniz için çift katlı olarak da üretilebilmektedir. Bu sayede kazandığınız alan iki katına çıkarak, bir katını ofis işlemleri ve yazıhane, diğer katını dinlenme ve ya bekleme salonu olarak kullanabilirsiniz. Tasarımı sadece size ve zevklerinize kalan bu konteyner çeşidi sadece şantiyelerde değil, birçok alanda hayatı kolaylaştırmaktadır. Örneğin alanı olmayan fabrika ve ya sanayi kuruluşlarının cafe, büfe, yemekhane gibi ihtiyaçlarını da özel dizayn konteyner gidermektedir.

Önemli ihtiyaçlardan olan geçe bekçiliği için maliyeti az ve tüm ihtiyaçları bir araya toplaması ile ünlenen bu konteynerler bulunduğunuz iklimin özelliklerine göre yalıtımdan ve ya kesilerek havadar olması sağlanan bir mekâna dönüştürülebilir. Ayrıca alındığı firma tarafında ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen özel tasarım konteyner genellikle ülkelerin ordu kamplarında kullandıkları bir yapıdır. Bu yapılar askeri kuvvetler için diledikleri şekilde tasarlanarak her ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Aynı zamanda konser verecek olan sanatçı ve grupların da ihtiyaçlarına göre üretilen, isterler ise içlerinde seyahat dahi edebilecekleri özel tasarım yük konteyner seçenekleri mevcuttur.

Özel İmalat Konteyner

Sadece büyük kuruluşlar ve sanatçılar ile sınırlı olmayan bu yöntem, doğal afetler sırasında sığınak olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle ülkemizde gerçekleşen büyük Marmara Depremi sonrası tasarlanan ve hızlı bir şekilde üretilen özel imalat konteyner çok sayıda deprem mağdurunun hayat tutanağı olmuş. Kimi insanlar aylarca kimileri ise burada yıllarca yaşamlarını devam ettirmiştir.

Prefabrik ev olarak da isim yapan bu tarz konteynerler, aynı zamanda hem lüks hem de doğa yaşamınızın bir parçası olabilmektedir. Bulunduğunuz bölgede kalıcı iseniz zemine sabitlenen özel tasarım konteyner, eğer sürekli seyahat halinde olacaksanız kolayca bulunduğu yerden hareket edebilir halde olacaktır. Kendinize tasarladığınız lüks evinizin içine cam pencere, Wc ve duş, mutfak, yatak odası, hatta yüksekliğini fazla tasarladığınız konteynerler de çift katlı villa tarzı bile şekillendirme yapabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken istediğiniz ölçüleri, yapı malzemesinin özelliklerinizi, yaşayacağınız iklime göre soğuk ya da sıcak maddelerin kullanımını üretici firmaya bildirmektir. Kısa süre içerisinde üretilen ve dayanıklılığı ile ilk sırada gelen bu konteyner çeşidi, günümüzde pek çok insan tarafından kullanılan ve oldukça kullanışlı bir yapıdır. Çimento, tuğla, gibi uğraştırıcı yapı malzemeleri olmayan, kısa sürede ve belki de daha dayanıklı olan bu konteyner çeşidi hayatınızı kolaylaştırmak ve internette olan pek çok seçenekle, diğer işlerinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırmanız için sadece birkaç tık uzağınızdadır.

Yorum yapın