20 lik Konteyner

Ürün ve hizmetler gelişiyor, taşımacılık sektöründe bu ürünleri taşıma noktasında daha gelişmiş yöntemler benimsenmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde dayanıklılık olarak en üst düzeyi temsil eden konteyner modelleri, taşıdıkları ürün özelliklerine göre birbirinden ayrılıyor. Ölçü ve ebat konusunda da 20 lik konteyner, çok sık karşımıza çıkan modellerden biri olarak dikkat çekmektedir.

İç hacmi daha küçük olmakla birlikte yapısının küçük olması, daha dayanıklı bir sistemi karşımıza çıkarmaktadır. Elbette ki üst üste konduğu zaman gemi taşımacılığında bu sağlam yapı, içindeki malzemelerin koruma noktasında gerçekten mükemmel bir sistem karşımıza çıkarmaktadır. Prefabrik yöntem uygulaması ve çelik konstrüksiyon birleşmesi, gerçekten ortaya mükemmel bir sonuç koymuştur. Dayanıklı olan bu sistem aslında çelik titanyum ve alüminyum destekli malzeme avantajını her şekilde ortaya koymuştur. 20 lik konteyner çeşitleri olarak sayılan konteyner çeşitleri şunlardır:

  • 20 FT konteyner
  • 20 DC konteyner
  • 20 HC konteyner

Çok sık kullanılan ve çok sık karşılaştığımız modellerden biri olan 20’lik konteyner ile birlikte pek çok ürün sağlıklı bir şekilde ulaştırılmak istenen adrese taşınmaktadır. Nakliye sektörünün gelişiminde hem araçlar hem de kullanılan taşıma unsurları çok büyük öneme sahiptir. 20 lik konteyner, bu taşıma unsurlarından biridir ve yıllardan beri güven aşılayan sistemi ile birlikte insanlara önemli derecede avantaj sağlamaktadır. Güvenli ve korunaklı sistemle birlikte taşınması gereken malzemeler, daha rahat adresine ulaştırılmaktadır. Bu daha nakliye sektörünün gelişimi ne gösterilecek iyi bir örnektir. Standart model olarak karşımıza çıkan 20 feet konteyner, taşımacılık kolaylaşıyor ve taşınan ürünler zarar görmüyor. Bu durumun genel olarak pek çok farklı sektöre avantaj sağladığını söylemek mümkündür.

20 lik Konteyner Ölçüleri ve İç Hacmi

Yandan kapaklı veya önden arkadan kapaklı modellerin yanı sıra, üstü açık modeller ile birlikte pek çok farklı konteyner ölçü ve ebatları ile de fark yaratıyor. 20lik konteyner, burada ölçüsü ile farkın ortaya koymuş bir konteyner model olarak, taşımacılık sektöründe çok önemli bir görevi üstlenmeye devam ediyor. 20 lik konteyner iç ölçüleri; uzunluk 5.900 metre, genişlik 2.350 metre, yükseklik 2.390 metre şeklindedir. 33.2 metreküp kapasiteye sahip olan bu mükemmel taşıma unsuru son derece dayanıklı malzemeden yapılmıştır ve içindeki unsurları koruyarak güvenli bir şekilde gitmesi gereken yere ulaştırmaktadır.

Yorum yapın