Tank Konteyner

Likit yani akışkan malzemelerin taşınması konusunda nakliye sektörü ortaya mükemmel çözümler üretmiştir. Kimyasal ürünler ve gıda gibi pek çok farklı ürün taşımacılığı konusunda tercih edilen tank konteyner, adeta bir tam görünümüyle birlikte korunaklı bir sistem olarak dikkat çekmektedir. Akışkan yüklerin yanı sıra, arpa, buğday ve diğer tahılların taşınması konusunda da işlevselliğini ortaya koyan tank konteyner, dikdörtgen prizma şeklindeki kasa yapısı ile birlikte daha güvenli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlam bir duruş için oluşturulan çerçeve ile birlikte taşınması planlanan unsurlar, çok daha güvenli şekilde adresine ulaştırılmaktadır. Bu da taşımacılığın temel görevi olarak kabul edilebilir.

ISO Tank Konteyner

Tank kısmı oval ve yuvarlak bir yapı oluşturduğu gibi kenar kısmında bulunan koruyucu kısım, uzun mesafelerde bile yükün sorun çıkarmadan adresine ulaşmasını sağlamaktadır. Kimyasal ve gıda sektörünün önemli malzeme taşıyıcısı olan iso tank konteyner, gerçekten çok işlevsel ve modern bir sisteme sahiptir. Daha sonradan ilave edilmiş çelik kasa, bu sistemi kara yolunda ve demir yolunda kullanıldığı gibi, deniz taşımacılığı konusunda da tercih edilen bir yöntem haline getirmiştir. Kolay boşaltma ve yükleme gibi avantajlarının yanı sıra tahliye konusundaki fırsatları, gerçekten bu sistemin ne kadar geçerli olduğunu ortaya koymaktadır. Ürünlerin %95 doluluk oranının olması bu tip konteynerlerde önemli bir veri olarak dikkat çekmektedir. Bu şekilde sarsıntı olayı azaldığı için, taşımacılık esnasındaki risklerin de ortadan kalktığını gözlemlemek mümkündür. Taşımacılık esnasında tüm güvenlik önlemleri eksiksiz olarak alınmalıdır. Yük durumunun yeterliliği da bazen büyük önem taşıyabilir.

Özellikle tarım ürünlerinin ve gıda sektörü destek malzemelerinin düzenli bir şekilde taşınmasına destek sağlayan tank konteyner, çok kullanışlı bir nakliye sistemi parçası olarak dikkat çekmektedir. Genellikle kapağı üst tarafta olan bu tür konteyner çeşitleri, değişik tahliye sistemleri ile birlikte çok verimli olarak kullanılabilmektedir. Gövdesi oldukça sağlam olan ve çelik destekli metalin yardımı ile birlikte taşınan bütün yüklerin, güven içerisinde adresine ulaştırılması mümkün olmaktadır. Yükleme ve boşaltma avantajları ile birlikte kullanış açısından da tank konteyner gerçekten üst düzey bir teknolojiyi yansıtmaktadır.

Yorum yapın