40 lık Konteyner

Kara, deniz ve demir yolu taşımacılığında, taşıma araçları kadar kullanılan taşıma unsurlarının da çok büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. Soğutucu özelliğe sahip üstü açık veya yanlar açık konteyner modellerinin yanı sıra standart olan 40 lık konteyner, en çok kullanılan yöntemlerden ve seçeneklerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Daha küçük olan modellere göre daha büyük olan ve bir seferde daha fazla yük taşıma özelliğine sahip olan 40’lık konteyner, kullanıldığı yer de taşımacılık sektörünün gelişmesine önemli derecede katkı sağlamaktadır. Oldukça uzun boyu ve iç hacminin genişliği ile birlikte, bir seferde çok fazla yük taşımaktadır. 40 lık konteyner kullanan nakliye şirketlerinin, bu sistemin avantajından en iyi şekilde yararlandıklarını görüyoruz. 40lık konteyner modelleri şunlardır:

  • 40 FT konteyner
  • 40 DC konteyner
  • 40 HC konteyner

40 lık Konteyner Ölçüleri ve İç Hacmi

Uzunluk 12.033 metre, genişlik 2.350 metre ve yükseklik 2.390 metre ile ön plana çıkan 40 feet konteyner, gerçekten kendine insanlara hayran bırakan bir yapıya sahiptir. Özellikle kenar kısımları oldukça sağlam ve kalın metalden desteklenmiş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra prefabrik sistem, çelik ve titanyum karışımı ile birlikte çok sağlam bir malzeme ortaya koymaktadır. 67.6 metreküp kapasiteye ile birlikte pek çok farklı yükün taşınmasında, 40lık konteyner, gerçekten önemli ve dikkat çekici bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Nakliye sektörünün en çok kullanılan tercihlerinden biri olan bu mükemmel seçenek sayesinde, güvenli, rahat ve ucuz ulaşım imkanı ticari piyasaya da önemli derecede katkı sağlamaktadır.

Reel üretim ile birlikte ticaret ve pazarlama sektörlerinin gelişimi, elbette ki taşımacılık sisteminin gelişimine bağlıdır. Nakliye konusunda daha uygun seçenekleri bulabilmek, ürünün değerini koruması açısından çok büyük önem taşımaktadır. Nakliye fiyatları daha yüklü bir şekilde ürüne yansırsa ürünü satmak zor olduğu gibi, alıcı konumundaki insanların da bu durumdan zarar göreceğini söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda işi kolaylaştırılmış bir sistem olarak karşımıza çıkan 40 lık konteyner, hem güvenli hem de hızlı yöntemi ile birlikte insanlara bu konuda gerçekten önemli derecede avantaj sağlamaktadır. Geniş iç hacim, sağlam çerçeve ve prefabrik yan panel yapıların sayesinde, sirkülasyon önlenmektedir ve içerisindeki malzemeler sağlam bir şekilde adresine ulaştırılmaktadır.

Yorum yapın